هر آنچه در مورد پالتوهای بلند مردانه لازم است بدانید

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۷/۳ پنج شنبه

مردی که عاشق ظرافت و مد است، می فهمد که زمستان دوره ایده آل برای ظهور یک قهرمان برجسته است. این فصل فرصت پوشیدن چند لایه و سبک های مختلف را فراهم می کند، مردانی که طرفدار سبک و استایل کلاسیک هستند، کت های بلند مردانه، کت های کشمیری و پالتوهای بلند مشکی را به عنوان استایل زمستانی خود انتخاب می کنند. کت های بلند مردانه گزینه بسیار خوبی برا ی کسانی است که عاشق لباس های کاربردی و رسمی، برای استفاده در هر موقعیت و شرایطی هستند. کت های بلند در زمستان به دلیل برودت هوا قطعه ای اساسی بشمار می روند.

 اما بسیاری از مردان نمی دانند که کت های بلند مناسب را برای چه ظاهری انتخاب کنند، بنابراین هیدی استایل شما را به خواندن مقاله زیر دعوت می کند تا بفهمید کدام کت را انتخاب کنید.

 

سرفصل : 

  1. تاریخچه
  2. تعریفی از کت های بلند مردانه که همه مردان دارای سبک باید بدانند
  3. نکات کلیدی در انتخاب کت های مردانه را یاد بگیرید
  4. چگونه می توانید کت های بلند مردانه را ست کنید؟
  5. چند پیشنهاد برای انتخاب کت بلند برای مردانی که لاغر (Skinny Man) هستند.
  6. نکات کلیدی انتخاب کت بلند مناسب برای مردانی که شانه ای پهن (Large Man) دارند
  7. جمع بندی

 

اندکی تاریخچه

کت های بلند مردانه برای اولین بار در انگلستان ظاهر شد. در جنگ جهانی دوم کت های بلند بیشتر مورد استفاده سربازان در جنگ بود اما بعد از اتمام جنگ وارد صنعت مد شد و به یکی از علاقمندی ها در کمد لباس افراد مشهور و سیاستمدارها تبدیل شد. با گذشت زمان، سبک کلاسیک کت های بلند مردانه تغییر کرده و تکمیل شده است و امروزه می توانید مدل هایی را برای هر سلیقه ای مشاهده کنید.

تعریفی از کت های بلند مردانه که همه مردان دارای سبک باید بدانند

کت های بلند مردانه  یا overcoat (یک کت بلند اسـت کـه روی چیزی پوشیده شده اسـت) یک پوشش  رویی بلند و گرم هستند که با پارچه هایی نسبتا ضخیم در طرح ها و رنگهای متفاوت وجود دارند. انتخاب کت های بلند مناسب به شما امکان شیک بودن در هر محیطی را می دهند. اما، چه تفاوتی بین کت های بلند مردانه، کت های بلند اسپورت پسرانه، کت های خز دار و بارانی های بلند مردانه وجود دارد؟ در واقع تفاوت بین همه آنها فقط مربوط به وزن و سبک و پیشینه آنها می باشد. نکاتی برای انتخاب کت های بلند مردانه وجود دارد که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

 

تاریخچه کت های بلند مردانه

نکات کلیدی در انتخاب کت های مردانه را یاد بگیرید

انتخاب کت های بلند مردانه مناسب در بین مدل ها و رنگ های بیشماری که وجود دارد آسان نیست و می تواند شمارا تا حدی سردرگم کند. اول از همه، به یاد داشته باشید که یک کت زمستانی باید شما را از سرما محافظت کند. بنابراین، با توجه به شدت زمستان ها در منطقه، ارزش انتخاب دارد. کت های مردانه بلند برای زمستان به اندازه کافی عایق بندی شده اند و می توانید بدون نگرانی از سلامتی آنها در سرمای شدید نیز از آنها استفاده کنید.

کیفیت پارچه

اولین نکته در خرید کت های بلند مردانه، توجه به جنس و کیفیت پارچه آن است. کت های مردانه اغلب از پارچه های پشمی و کشمیر دوخته می شوند. پارچه های کشمیر بسیار گرم تر از پشم هستند اما، قیمت آن بالاتر و دوام آن نسبت به پشم کمتر است.

سایز

 در انتخاب سایز مناسب کت های بلند مردانه باید این نکته را در نظر گرفت که شما می خواهید آن را روی کت، شلوار و لباس های دیگر بپوشید. پس، کت یا پالتوی انتخابی باید یک سایز بزرگتر از سایز معمول شما باشد. یعنی نه خیلی گشاد و یا تنگ باشد، برش شانه باید تقریباً یک سانت از لبه شانه های شما بزرگتر باشد و نه بیشتر. باید سرشانه صاف باشد و آویزان نباشد.

وقتی کت را امتحان کردید و برای اطمینان از مناسب بودن اندازه آن، روی صندلی بنشینید و دستان خود را بالا بیاورید، سپس خم شوید و سعی کنید کفش هایتان را ببندید. نکته مهم این است که شما در آن راحت هستید و می توانید به راحتی حرکت کنید. اما وقتی که دکمه ها را می بندید و چین های به شکل x روی کت ظاهر می شود، این بدان معنی است که سایز شما نیست و بسیار تنگ است و بهتر است درانتخاب آن تجدید نظر کنید.

آستین

آستین های کت های بلند مردانه باید بلند و به گونه ای باشد که هنگام پوشیدن دستکش، نباید روی مچ دست خود احساس سرما کنید. باید آستین کت و آستین پیراهن شما را کاملا بپوشاند.

قد

نکته انتخاب پالتو و کت های بلند مردانه  بیش از هر مسئله دیگری به قد و طول آن مربوط می شود.

کت های بلند معمولاً برای یک مرد قد بلند ایده آل است، اما مراقب باشید که بیش از اندازه بلند نباشد.

 قد ایده آل کت های بلند مردانه باید چند سانتی متر از استخوان زانو بیشتر باشد. اگر قد بلندی دارید نباید سراغ کت های بلندی  تا بالای زانو بروید، این پالتو ها شما را بیش از حد کشیده نشان می‌دهند.

در مورد مردان کوتاه قد، باید کت کوتاهتر از استخوان زانو را انتخاب کنند و مدلی را انتخاب کند که پاهای او را بیشتر نشان می دهد. فراموش نکنید که کت های مردانه ای که قدشان تا زانو یا زیر آن است از کشیدگی بدن کم می کند در صورتی که کت هایی تا بالای زانو پاهای شما را کشیده‌تر نشان می دهند.

رنگ

انتخاب رنگ یک قاعده سخت گیرانه ندارد اما، یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار داد، هیدی استایل شما را در انتخاب رنگ راهنمایی می کند.

اگرسبک انتخاب شما کلاسیک است و نمی خواهید چند نوع کت و پالتو بلند بخرید و انتخاب شما فقط یک کت بلند مردانه است، رنگ خنثی مانند مشکی، خاکستری یا حتی بژ را انتخاب کنید، زیرا این رنگ ها متناسب با همه رنگ های لباس است و هیچ تناقضی با آنها ندارد.

اگر پوستی سرد دارید، این بدان معنی است که پوست شما شامل سایه های آبی، قرمز یا صورتی پنهان است و در این حالت توصیه می کنیم رنگ های سیاه، خاکستری، سرمه ای و همچنین قهوه ای مایل به خاکستری را انتخاب کنید.

اگر رنگ چهره گرمی دارید، یعنی پوست شما حاوی سایه های مخفی طلایی است، در این صورت به شما توصیه می کنیم کت های بلند مردانه با سایه های قهوه ای شکلاتی یا شتری انتخاب کنید.

اگر سبک و استایل تان اسپورت است و از کت های بلند اسپورت، کت های بلند چرم، هودی ها، ژاکت ها، کت های چرم و ژاکت ها استفاده می کنید پالت رنگ بسیار متنوع است که بسته به موقعیت خود می توانید انتخاب کنید.

چگونه می توانید کت های بلند مردانه را ست کنید؟

اگرچه کت های بلند مردانه به طور کلی به عنوان یکی از اجزای ضروری ظرافت در سبک کلاسیک دیده می شوند، اما با طراحی های اسپورت نیز ظاهری هماهنگ به نمایش می گذارند.

اگر اسپورت پوش هستید، می توانید یک کت بلند را با یک پیراهن ساده، یک بلوز وهمراه با شلوارجین ست کنید و با یک جفت کفش کتانی، سبک اسپورت بی نقصی ایجاد کنید.

استفاده از کت های بلند کلاسیک برای آقایانی که شلوار جین با ژاکت های گردن بلند و بوت های مردانه می پوشند، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

برای داشتن  ظاهری کلاسیک می توانید بر روی کت شلوار یک کت بلند مردانه تیره استفاده کنید.

 

چند پیشنهاد برای انتخاب کت بلند برای مردانی که لاغر (Skinny Man) هستند

یک کت بلند با یقه پهن انتخاب کنید، زیرا شانه های شما را پهن تر کرده و توجه را به سمت صورت و چشم های شما جلب می کند.

انتخاب کت های بلند با بالشتک شانه ای که به شما حالت نظامی می دهد و عرض شانه های شما را به دلخواه افزایش می دهد، ضرری ندارد.

برای نیم تنه، به دنبال یک کت با دو ردیف دکمه باشید تا سینه شما پهن تر نشان داده شود.

همچنین هیدی استایل به شما پیشنهاد می کند که یک کت بلند مردانه با جیب هایی در قسمت سینه انتخاب کنید، زیرا این نشان می دهد که شما پهن تر از حد خود هستید.

نکات کلیدی انتخاب کت بلند مناسب برای مردانی که شانه ای پهن (Large Man) دارند

به دنبال کت هایی باشید که یقه آن سایز متوسط است.

از بالشتک های برجسته شانه فاصله بگیرید.

به دنبال کت های بلندی که پارچه آستین آن با کت متفاوت است باشید، زیرا این ترکیب باعث کاهش عرض شانه می شود.

یک کت بلند مردانه با یک ردیف دکمه انتخاب کنید زیرا باعث می شود لاغرتر از حالت ظاهری خود باشید.

توصیه می شود طول کت به باسن برسد تا تعادل لازم را به ظاهر شما ببخشد.

 

جمع بندی

در آخر نمایش مدها را تا حد امکان دنبال نکنید زیرا آنها به طور کلی اغراق آمیز و پوشیدن اکثر آنها غیر عملی هستند. شما مد و سبک خاص خود را پیدا کنید که به شخصیت و اولویت شما مربوط شود.

درج نظر

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه هیدی استایل محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا