انواع مدل کت و شلوار مردانه

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۶/۲۲ شنبه

با جستجو در تاریخ لباس در ایران  درمی‌یابیم که ساخت کت ‌وشلوار‌های امروزی ریشه در فرهنگ ایران دارد.

امروزه اکثر مردم به دنبال لباس‌هایی هستند که علاوه بر اینکه دست وپا گیر نباشد، جلوه‌ای زیبا و همچنین دارای راحتی باشد و بتوان از آن در بیشترمواقع استفاده کرد. همانطور که در گذشته علاوه بر زیبایی، راحتی کت و شلوار را مد نظر داشتند، امروز نیز دارای اهمیت است و ماندگار باقی مانده است و همچنین دارای محبوبیتی خاص در بین آقایان و حتی خانم‌ها هم بوده و به یک پوشاک جهانی تبدیل شده است که در بیشتر مراسمات یا همایش ها (عروسی، تولد، سیاسی، فرهنگی، ورزشی، علمی و...) استفاده می‌شود.

با پیدایش استایل های جدید، کت و‌شلوارها نیز به مدل‌های جدید ومحبوب تبدیل‌ شده‌اند. زمانی که به گذشته نگاه کنیم درمیابیم که اولین مدل های کت شلوار آن زمان به خصوص در دوره اشکانیان شلواروبالاپوش های استین دار، به عنوان لباس رسمی کل خاورمیانه مرسوم شد، شلوارها شاید به شیوه و مدل های امروزی نبود اما همیشه در فرهنگ ایران وجود داشته است که در مدل های تنگ یا همان چسپان بودند و معمولا برای سوارکاری یا حین جنگ پوشیده می‌شدند.

همچنین در زمان‌های پهلوی پوشیدن کت‌ وشلوار باعث دیدن طبقات اجتماعی میان مردم شهر و روستا بود و همچنین با گذشت زمان و روی دادن انقلاب مشروطه اکثریت مردان آن دوره به اروپا مهاجرت کردند و در آنجا با سبک اروپایی آشنا شدند. سبک اروپایی چیزی نبود جز بستن کراوات و پاپیون به شیوه‌ی که امروزه به ‌طور فراوانی شاهد بستن آن‌ها در بین آقایان هستیم.

تعدادی از آقایان به طور دائم و بعضی از آنها گاهی اوقات از کت وشلوار استفاده می کنند. توجه داشته باشید که تنها پوشیدن کت‌ وشلوار مهم نیست، بلکه نشان دادن استایل به بهترین شکل ممکن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله سعی کرده‌ایم نکاتی که در پوشیدن کت و شلوار لازم است آقایان بدانند را بررسی کنیم. با رعایت قوانینی ساده می‌توانید استایل بهتری داشته باشید:

آقایان باید توجه داشته باشید که کت وشوار متناسب با سایز خودتان (نه کوچک‌ تر، نه بزرگ ‌تر) را انتخاب کنید، بایستی در مورد پیراهن زیرکت هم این نکته رعایت شود. هنگام خرید معیار اصلی کت است، یعنی بعد از پوشیدن باید به قسمت سرشانه توجه خاصی شود. دقت داشته باشید که عرض سرشانه ها زیاد نباشد به گونه ای که در قسمت دوخت آن دچار فرورفتگی می شود شانه های فردی که آن را می پوشد نمی تواند کت را پر کند و آستین ها نیز بلندتر از حد استاندارد می شود و جلوه ی بدی به استایل شما می دهد. همچنین اگر اندازه ی کت کوچکتر از حد استاندارد شما باشد، کت در قسمت سرشانه کشیده می شود و در قسمت یقه چین می خورد و حین پوشیدن راحت نخواهید بود.  

 

سایز متناسب کت و شلوار

 

برای اینکه مشخص شود که آیا قد شلوار شما متناسب است یاخیر، در کت شلوار بهتر است انتهای شلوار از پشت تا بالای پاشنه کفش را بپوشاند که هنگامه راه رفتن جورابی که پوشیده اید مشخص نباشد. با توجه به مد روز پوشاک، شلوارهایی که خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشند دیگر طرفدار ندارند بلکه شلوارهایی که سایز متناسبی داشته باشند یعنی اسلیم فیت باشند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

سایز متناسب شلوار

 

از مسائلی که برای آقایان خوشتیب اهمیت دارد انتخاب رنگ مناسب کت وشلواراست. پس به شما حق می دهیم، کاری واقعا سخت ودشوار است چون تنها تعدادی ازآنها جزو محبوب ترین رنگ کت وشلوار مردانه  محسوب می شوند واینکه چه نوع رنگی را در چه موقعیتی بپوشید نیاز به اطلاعات کافی دارید. بهترین رنگ مناسب کت وشلوارها کدام است؟

ازمحبوب ترین رنگ ها که بیشتر نیز مورداستفاده آقایان بوده رنگ سرمه ای  است. چون این رنگ، رنگی همه کاره بوده و برازنده هر نوع قد و سایزی است که در بیشتر مواقع از مراسم ها و مجالس رسمی می توان از آن استفاده کرد و نکته ای که در اینجا شایان ذکر است که این رنگ کمی شما را مسن تر نشان می دهد، به این دلیل که رنگی خنثی است و به راحتی می توان با هر رنگ پیراهنی ست شود. این رنگ حس آرامش و صداقت را در فرد ایجاد می کند.

 

کت و شلوار سرمه ای

 

کت وشلوارهای طوسی، از آن دسته لباس هایی است که باید در کمد هر مرد خوشتیپی وجود داشته باشد و بیشتر مناسب فصل های گرم سال بهار و تابستان می باشد. با این حال که تم تابستانی دارد اما همچنین برای ماه های زمستانی هم میتوان گزینه ی خوبی باشد. خوشبختانه رنگ طوسی با بیشتر طیف رنگ ها همخوانی دارد و به راحتی باهر پیراهن و کراواتی ست می شود. به عنوان نمونه ست پیراهن سفید و کراوات مشکی یک استایلی  پرطرفدار و کاربردی بوده و برای جلسات کاری کاملا مناسب است. ست پیراهن یاسی و کراوات بنفش درکل بهترین رنگ برای ست کردن با کت وشلوار طوسی است. ست پیراهن سفید با کراوات مشکی استایلی کاملا رسمی برای افراد کاری بوده که بیشتر به افراد حس شجاعت می دهد. می توان برای ست کردن کت وشلوار طوسی ازپیراهن با رنگ های قهوه ای (کم رنگ، پر رنگ) نارنجی و صورتی چرک ترکیبی عالی برای آقایان خوش استایل است.

 

کت و شلوار توسی

 

کت وشلوار مشکی یکی از اصلی ترین لباسهایی برای آقایان است. مشکی  جزو رنگ های اصلی می باشد و همچنین رنگی است که هیچگاه از مد نمی افتد ومناسب با هررنگ پوستی است. فقط نکته مهمی که باید بدانید اینکه کت وشلوار مشکی با چه رنگ پیراهنی بیشتر به شما می آید و خوشتیپ تر به نظر می رسید. ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن مشکی در کل جذابیتی خاص به افراد می دهد. بهتراست در این ست تا حد امکان از کراوات استفاده نشود و در صورت  استفاده از کراوات رنگی جلوه ای شلخته ایجاد می کند. ست کت و شلوار مشکی با پیراهن طوسی به دلیل اینکه این دو رنگ در یک خانواده قرار دارند براحتی ست می شود و همچنین برای کراوات نیز از رنگ مشکی استفاده کنید که استایلی شیک برای آقایان به ارمغان می اورد.

 

کت و شلوار مشکی

 

 کت و شلوار ذغالی از رنگ مناسب مهمانی های عصرمی باشد و همچنین برای ست کردن آن با پیراهن به رنگ های کرمی یا لیمویی جذابیتی خاص برای آقایان خوش سلیقه است.

 

کت و شلوار ذغالی

 

 

 

درج نظر

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه هیدی استایل محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا
")